Ylang Ylang - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 2430
159 Kč 1 590 Kč / 100 ml
Skladem (2 ks)

Ylang Ylang - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z kanangy. Aetheroleum Cananga odorata. Essential oil Ylang Ylang.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ylang Ylang - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z květů kanangy vonné. Aetheroleum Cananga odorata. Essential oil Ylang Ylang.

Kananga vonná (Cananga odorata). Silice se značným antidepresivním a uklidňujícím účinkem. Má sedativní účinky a používá se při nespavosti. Snižuje nervové napětí a krevní tlak. Ylang působí celkově afrodisiakálně. Pečuje o všechny typy pleti, zejména o suchou a mastnou. Zklidňuje dýchání. Má mírné protizánětlivé účinky, působí proti křečím a odstraňuje bolest různého původu. Je součástí luxusních parfémů.

Aroma: silné až omamné, teplé, nasládlé, květinové, jasmínový typ.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Dlouhodobá inhalace může způsobit bolest hlavy. Z důvodu značné účinnosti této silice nepoužívejte ji ve velkém množství a u dětí raději vůbec ne. Nepoužívat v prvních čtyřech měsících těhotenství.

Kombinace: bergamot, grapefruit, levandule, neroli, růžové dřevo a santalové dřevo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: