Violka trojbarevná (maceška) - bylinné kapky (tinktura) 50 ml

Kód: 1158
140 Kč 280 Kč / 100 ml
Skladem (5 ks)

Violka trojbarevná (maceška) (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z natě léčivé rostliny violky trojbarevné pro normální stav pokožky a pro normální funkce dýchacího systému. Violka trojbarevná (Viola tricolor). Tinctura Violae herba. Tincture Wild pansy herb.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Violka trojbarevná (maceška) (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z natě léčivé rostliny violky trojbarevné pro normální stav pokožky a pro normální funkce dýchacího systému. Tinctura Violae herba. Tincture Wild pansy herb.

Violka trojbarevná (Viola tricolor, čeleď violkovité - Violaceae, SK: Fialka trojfarebná). Účinné obsahové látky jsou hlavně saponiny, potom flavonoidy (především do 2% rutinu = violového kvercitrinu = rutozidu: dále saponarin, violantin kvercetin), emeticky působící alkaloid violin, antokyany delfinidin a peonidin, karotenoidy (i beta-karoten aviolaxantin), sliz, třísloviny, silice (kolem 0,01%), salicylan metylnatý a minerální soli (do 11%). Přítomný je i glykosid gaulterin (violutozid).

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému. Normální trávení. Normální stav pokožky.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina violka trojbarevná.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Další informace o dávkování naleznete zde: https://www.tinktura.eu/cs/content/24-davkovani-tinktur-z-lecivych-rostlin

Toxicita: maximální dávkování není stanovené, přesto se dávky pro vnitřní užití nemají zbytečně zvyšovat. Nepřiměřeně vysoké dávky podávané delší dobu vyvolávají nauzeu, zvracení a poruchy žaludeční činnosti, případně způsobují průjem spojený s nevolností (vlivem alkaloidu violinu). Při užívání v terapeutických dávkách droga nemá vedlejší nepříznivé účinky, a proto se může ordinovat v pediatrické i geriatrické terapeutické praxi.

Kontraindikace: kontraindikací k použití jsou trombotické stavy, tj. stavy spojené se vznikem krevních sraženin, a to jak z vnitřních příčin poruchy krevní srážlivosti, tak i jako následek úrazu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tinktury
Potíže: Detoxikace, Dýchací cesty, Dýchací cesty - autoimunita, Krevní tlak (hyper)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: