Tymián - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 3780
97 Kč 970 Kč / 100 ml
Skladem (3 ks)

Tymián - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z tymiánu. Aetheroleum Thymus vulgaris. Essential oil Thyme.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tymián - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z tymiánu obecného. Aetheroleum Thymus vulgaris. Essential oil Thyme.

Tymián obecný (Thymus vulgaris) je vhodný při infekcích a plísních (záněty dýchacích cest), posiluje imunitní systém. Zvyšuje obranyschopnost organismu. Podporuje zažívání, účinný proti střevním parazitům. Posiluje nervy. Vyvolává pocení. Při zánětech dýchacích cest – vhodný při nachlazení, bolestech v krku, usnadňuje vykašlávání. Tlumí svalové bolesti, urychluje regeneraci tkáně po zraněních. Pomáhá při revmatismu a artritidě. Vhodný pro mastnou a aknózní pleť. Neředěný silně dráždí pokožku! Repelent.

Aroma: silné, trpké, kořeněné.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívat v těhotenství, po dobu kojení a u malých dětí. Neředěný silně dráždí pokožku!

Kombinace: bergamot, grapefruit, citron, levandule, rozmarýn a borovice.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: