Sléz maurský květ řez. 50g Království bylinek

Kód: 33740
Novinka Tip
149 Kč 298 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Sléz maurský květ řez. (Althaea officinalis)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sléz maurský, vědecky známý jako Althaea officinalis, je bylina s krásnými květy, která se v tradičním léčitelství využívá pro své možné blahodárné účinky na zdraví. Květy této rostliny obsahují různé látky, které mohou přispívat k podpoře pohody a celkového zdraví.

Historie použití: Sléz maurský má dlouhou historii v tradičním využití. Byl využíván ve starověkých kulturách pro své potenciální účinky na podporu dýchacího ústrojí a trávení. Římská a středověká medicína zaznamenala jeho využití jako podpůrného prostředku pro různé obtíže.

Účinné látky: Květy slézu maurského obsahují slizy, flavonoidy, antioxidanty a další bioaktivní složky, které mohou přispívat k jeho potenciálním účinkům.

Souvisí s: Sléz maurský je spojován s možností podpory dýchacího ústrojí a trávení.

Návod na přípravu: Nálev (květy): 1-2 čajové lžičky slézu maurského přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10-15 min. odstát a sceďte.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: