Senna list řez. 50g Království bylinek

Kód: 33734
Novinka Tip
65 Kč 130 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Senna list řez. (Senna alexandrida)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Senna (Senna alexandrina) je rostlina, která se v tradičním léčitelství využívá pro podporu trávení a péči o zažívání. Tato bylina obsahuje účinné látky, které mohou působit na střeva a přispívat k trávicímu procesu. Její historie sahá hluboko do minulosti, kdy byla používána lidovými kulturami pro své možné projímavé účinky. Zde se dozvíte více o historii, účinných látkách a souvislostech této bylinky.

Historie použití: Senna má dlouhou historii v tradičním použití jako přírodní látka pro péči o zažívání. Byla využívána starověkými kulturami pro podporu trávení a možné projímavé účinky. Její tradice sahá tisíce let zpátky a byla oblíbená pro své přírodní vlastnosti.

Účinné látky: Sennové listy obsahují anthrachinony, což jsou sloučeniny, které mohou mít vliv na střevní funkci a podporovat trávicí proces.

Souvisí s: Senna je spojována s péčí o trávicí systém a zdravé zažívání.

Návod na přípravu: Nálev (listy): 1-2 čajové lžičky sennových listů přelijte 1/4l vařící vody, nechte v zakryté nádobě 10-15 min. odstát a sceďte.

Odvar (listy): 1-2 lžičky sennových listů vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1-2 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 10-15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 1-2x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: