Řebříček květ řez. 50g Království bylinek

Kód: 33728
Novinka Tip
62 Kč 124 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Řebříček květ řez. (Achillea millefolium)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řebříček, vědecky známý jako Achillea millefolium, je rostlina s drobnými květy, která má dlouhou historii v tradičním používání pro různé účely. Květy této rostliny obsahují různé látky, včetně éterických olejů, flavonoidů a tříslovin.

Historie použití: Řebříček byl dlouhodobě využíván ve starověkých kulturách pro své možné blahodárné účinky. Tradičně byl používán pro podporu trávení, jako tonikum a pro péči o kůži. Byl také součástí lidových léčebných praktik.

Účinné látky: Řebříček obsahuje éterické oleje, flavonoidy, třísloviny a další látky, které mu mohou poskytovat jeho charakteristické vlastnosti.

Souvisí s: Řebříček může být spojován s trávicím systémem, péčí o kůži a celkovým pohodlím.

Návod na přípravu: Nálev (květy): 2 čajové lžičky řebříčkových květů přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (květy): 1-2 lžičky květů vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: