Pampeliška květ 50g Království bylinek

Kód: 33692
Novinka Tip
68 Kč 136 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Pampeliška květ (Taraxacum officinale)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pampeliška, vědecky známá jako Taraxacum officinale, je rostlina s charakteristickými žlutými květy a typickými zelenými listy, která má dlouhou historii v tradičním léčitelství. Je využívána pro své potenciální prospěšné účinky na lidské zdraví.

Historie použití: Pampeliška má bohatou historii v tradičním používání po celém světě. Její kořeny, listy a květy byly používány v různých kulturách a tradičních systémech medicíny. Pampeliška byla tradičně využívána pro podporu funkce trávicího systému a jaterní činnosti.

Účinné látky: Pampeliška obsahuje různé bioaktivní látky, včetně hořčinových glykosidů, inulinu, flavonoidů a vitamínů. Tyto látky mohou přispívat k podpoře trávení, normální funkce jater a celkové pohody.

Souvisí s: Pampeliška květ je spojován s možností podpory trávicího systému a normální funkce jater. Jeho účinné látky mohou také přispět k celkovému pocitu pohody.

Návod na přípravu: Nálev (květy): 2 čajové lžičky pampeliškových květů přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (květy): 1-2 lžičky květů přidejte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: