Olivovník list řez. 50g Království bylinek

Kód: 33680
Novinka Tip
63 Kč 126 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Olivovník list řez (Olea europaea)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olivovník, vědecky známý jako Olea europaea, je strom s charakteristickými listy, které mají dlouhou historii v tradičním léčitelství a kulinářském použití. Listy olivovníku obsahují různé bioaktivní látky, které mohou mít pozitivní účinky na lidské zdraví.

Historie použití: Olivovník má bohatou historii v tradičním používání. Olej z olivových plodů a listů byl využíván v tradiční kuchyni a také ve starověkých civilizacích pro své možné prospěšné účinky na zdraví.

Účinné látky: Listy olivovníku obsahují polyfenoly, flavonoidy, vitamíny a minerály, které mohou mít antioxidantní a protizánětlivé vlastnosti. Olej z olivových plodů a listů je bohatý na mononenasycené mastné kyseliny, které jsou považovány za prospěšné pro srdce a cévy.

Souvisí s: Olivovník list řez je spojován s podporou zdravého srdce a cév. Jeho účinné látky mohou přispět k celkovému prospěšnému vlivu na zdraví.

Návod na přípravu:

Nálev (listy): 2 čajové lžičky olivovníkových listů řez přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (listy): 1-2 lžičky listů řez vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: