Oční sítnice - bylinné kapky (tinktura) 50 ml

Kód: 270
149 Kč 298 Kč / 100 ml
Skladem (>5 ks)

Oční sítnice (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivých rostlin pro normální stav zraku a tvorbu kolagenu v oku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oční sítnice (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z léčivých rostlin pro normální stav zraku a tvorbu kolagenu v oku.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40 %, léčivé rostliny (byliny) - borůvka plod (Vaccinium myrtillus), aronie (Aronia melanocarpa) plod, smetanka (Taraxacum officinale) květ, kustovnice (Lycium chinense), jírovec (Aesculus hippocastanum).

Plody borůvky zlepšují stav cévních stěn a regenerují oční sítnici, zejména tyčinky. Dle tvrzení schváleného samotnou Evropskou komisí dokonce borůvka vytváří v oku kolagen. Plody aronie jsou významným zdrojem široké skupiny vitamínů (B, C, E, P). Díky vysokému obsahu flavonoidů (patří k nim např. hesperidin, quercetin (kvercetin), rutin aj.) zlepšuje pevnost a pružnost cév. Lutein (z latinského Luteus - žlutý) je žlutooranžové xanthofylové barvivo patřící mezi karotenoidy. Působení luteinu je dáno jeho antioxidačními účinky a také tím, že pomáhá v pohlcování modré části viditelného světelného spektra (380 - 450nm).  Jak lutein, tak i zeaxanthin jsou hromaděny v sítnici lidského oka. Vyšší koncentrace luteinu byly nalezeny v sítnici ve žluté skvrně, která hraje důležitou roli v centrálním vidění (tj. vidění toho, co máme právě v centru zorného pole resp. na co je zrak zaostřen). Lutein spolu se zeaxantinem hrají ochrannou roli proti oxidačnímu poškození oka volnými radikály a také Lutein spolu se zeaxantinem hrají ochrannou roli proti oxidačnímu poškození oka volnými radikály a také proti vysokoenergetickým fotonům, které způsobují oxidační stres. My jsme do naší směsi zvolili květ smetánky právě pro vysoký obsah luteinu. Kustovnice obsahuje velké množství karotenoidů (hlavně zeaxantin). Plody kustovnice pomáhají při zánětu spojivek, rozmazaném a slabém vidění, odstraňují světloplachost, šeroslepost a zlepšují vidění ve tmě. Poslední složkou ve směsi je výtažek z jírovce, který zlepšuje prokrvení sítnice a působí preventivně proti odchlípnutí sítnice.

Zdravotní tvrzení týkající se této směsi léčivých rostlin ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální stav zraku. Tvorba kolagenu v oku. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Trávení - střevní tranzit. Hladina cukru v krvi. Antioxidant. Metabolismus glukózy, lipidů a bílkovin. Normální stav vlasů a nehtů. Antioxidant. Normální funkce močové soustavy. Prebiotikum. Antioxidant. Normální trávení  - stimulace. Normální činnost žaludku a jater. Detoxikace – vylučování. Normální činnost kardiovaskulární soustavy. Oběh - žíly – vlásečnice. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Antioxidant. Normální činnost kloubů (pohyblivost). (Pre) menstruační & menopauzální pohodlí. Přirozená obranyschopnost – odolnost. Normální stav pokožky. Normální funkce žaludku. Normální funkce oběhové soustavy.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Poznámka k ceně výrobku - cena za 100 ml tinktury: 288 Kč.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tinktury
Potíže: Detoxikace, Hladina cukru v krvi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: