Neroli - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 135
224 Kč 2 240 Kč / 100 ml
Skladem (1 ks)

Neroli - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z květů hořkého pomeranče. Aetheroleum Citrus aurantium var.amara. Essential oil Bitter orange.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Neroli - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z květů hořkého pomeranče. Aetheroleum Citrus aurantium var.amara. Essential oil Bitter orange.

Pomerančovník hořký (Citrus aurantium amara) má výrazně antidepresivní a afrodiziakální vlastnosti, zlepšuje koncentraci, povzbuzuje trávení. Pomáhá při klimakterických potížích, má příznivý vliv na křečové žíly, snižuje krevní tlak, uklidňuje, osvědčuje se při hysterii, napětí, úzkosti, nespavosti, bušení srdce, panice a šoku. Působí antibakteriálně. Vhodná pro všechny typy pleti, podporuje obnovu buněk.

Aroma: sladkohořké, teplé, bohaté, květinové, podobné pomerančovému.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. 

Kombinace: levandule, citron, šalvěj, myrha, muškátový oříšek, skořice a hřebíček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: