Měsíček květ řez. 50g Království bylinek

Kód: 33674
Novinka Tip
89 Kč 178 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Měsíček květ řez (Calendula officinalis)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Měsíček, vědecky známý jako Calendula officinalis, je rostlina s jasnými a živými květy, které mají dlouhou historii v tradičním léčitelství. Měsíčkové květy obsahují různé látky, včetně karotenoidů a flavonoidů, které mohou mít příznivý vliv na lidské zdraví.

Historie použití: Měsíček má dlouhou tradici v tradičním užívání. Byl používán ve starověkých kulturách pro své možné blahodárné účinky na pokožku a podporu hojení ran. Tradičně byl měsíček spojován s péčí o pokožku a podporou regenerace.

Účinné látky: Květy měsíčku obsahují karotenoidy, flavonoidy a další látky, které mohou mít pozitivní vliv na zdraví pokožky a podporu hojení.

Souvisí s: Měsíček květ řez je spojován s péčí o pokožku a podporou regenerace. Může být využíván jako součást péče o pokožku a podporu hojení menších poranění.

Návod na přípravu:

Nálev (květy): 2 čajové lžičky měsíčkových květů řez přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (květy): 1-2 lžičky květů řez vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: