Meduňka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 144
100 Kč 1 000 Kč / 100 ml
Skladem (2 ks)

Meduňka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z meduňky. Aetheroleum Melissa officinalis. Essential oil Lemon balm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meduňka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z meduňky lékařské. Aetheroleum Melissa officinalis. Essential oil Lemon balm.

Meduňka lékařská (Melissa officinalis) snižuje krevní tlak, zpomaluje dýchání, uvolňuje napětí a nervozitu, podporuje pocení a trávení. Uvolňuje a harmonizuje organizmus, zlepšuje koncentraci. Povzbuzuje srdeční činnost a snižuje krevní tlak. Vhodná při nespavosti. Pomáhá při klimakterických a menstruačních potížích, nachlazení, migréně, závratích, křečích, nadýmáním, zvracení, průjmu. Posiluje srdeční činnost. Je vhodná k osvěžení a čištění mastné a aknózní pleti.V koupeli má relaxační účinky. 

Aroma: svěží a lehké, zřetelně citrónové se sladkohořkou nuancí.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Opatrně při nízkém krevním tlaku.

Kombinace: bergamot, cedr, geranium, jasmín, levandule, citron, majoránka, neroli, růže a ylang-ylang.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: