Máta kadeřavá list řez. 50g Království bylinek

Kód: 33665
Novinka Tip
66 Kč 132 Kč / 100 g
Skladem (3 ks)

Máta kadeřavá list řez (Mentha spicata)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máta kadeřavá, vědecky známá jako Mentha spicata, je aromatická bylina s charakteristickými listy, které mají široké využití v tradičním léčitelství. Listy máty kadeřavé obsahují éterické oleje a další látky, které mohou mít pozitivní vliv na lidské zdraví.

Historie použití: Máta kadeřavá má dlouhou historii v tradičním užívání. Její listy byly využívány pro své možné blahodárné účinky na zažívací systém a celkovou pohodu. Byla oblíbenou bylinou ve starověkých kulturách a byla spojována s osvěžením a uklidněním.

Účinné látky: Listy máty kadeřavé obsahují éterické oleje, mentol a další látky, které mohou mít příznivý vliv na lidský organismus.

Souvisí s: Máta kadeřavá list řez je spojována s osvěžením a podporou zažívacího systému. Může být využívána k podpoře trávení a celkové pohody.

Návod na přípravu: Nálev (listy): 2 čajové lžičky máty kadeřavé přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (listy): 1-2 lžičky listů vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: