Máta citronová - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 3837
157 Kč 1 570 Kč / 100 ml
Skladem (3 ks)

Máta citronová - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z máty citronové. Aetheroleum Mentha piperita var. citrata. Essential oil Lemon mint.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máta citronová - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z máty citronové. Aetheroleum Mentha piperita var. citrata. Essential oil Lemon mint.

Máta citronová (Mentha piperita citrata, syn. Mentha aquatica citrata) působí antisepticky. Chladí a zároveň prokrvuje, tonizuje, osvěžuje a dezodoruje. Tlumí bolesti, uvolňuje hladké svalstvo, pomáhá při zažívacích potížích - při nadýmání, zvracení, průjmu, nevolnosti a podporuje trávení a chuť k jídlu. Do masážních přípravků k uvolnění natažených a ztuhlých svalů a kloubů a na tlumení revmatických bolestí. Ulevuje při nachlazení - podporuje vykašlávání a snižuje horečku. Posiluje nervový systém, je účinný při stavech hysterie nebo naopak apatie. Okamžité osvěžení pro tělo a mysl. Účinně zmírňuje jakékoliv podráždění a zbavuje nadměrného svědění. Řadí se mezi repelenty. 

Aroma: lehké, osvěžující.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek oleje. Dbejte, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla.

Sauna: nakapte 3-5 kapek éterického oleje do vody a nalévejte na horké kameny.

Koupel: do vody teplé cca 30°C přidejte maximálně 20 kapek oleje, relaxujte nejvýše 30 minut.

Masáže: použijte 5-10 kapek éterického oleje na 5 ml nosného oleje (může být slunečnicový, olivový). Před masáží je provést zkoušku citlivosti na vnitřní straně paže alespoň 3 hod. předem.

Inhalace: 5-10 kapek přidejte na 100ml vody (60-70°C horké) a inhalujte 5-10 minut maximálně 3x denně.

Využití silic v aromaterapii ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Nepoužívat v prvních 4 měsících těhotenství a u malých dětí. 

Kombinace: bazalka, geranium, levandule, rozmarýn, šalvěj, ostatní druhy máty a citrusy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: