Mandarinka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 150
132 Kč 1 320 Kč / 100 ml
Skladem (5 ks)

Mandarinka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z mandarinky. Aetheroleum Citrus reticulata. Essential oil Tangerine.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mandarinka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z oplodí mandarinky obecné. Aetheroleum Citrus reticulata. Essential oil Tangerine.

Mandarinka obecná (Citrus reticulata) je psychickým stimulantem. Osvěžuje, uvolňuje napětí, mírní migrénu a mírní křeče. Reguluje vylučování a krevní oběh, pomáhá při nevolnosti a celulitidě. Je vhodná k prevenci strií a k péči o citlivou a dětskou pleť. Harmonizuje a posiluje spánek. Uklidňuje, uvolňuje svalové napětí, ovlivňuje činnost žaludku - podporuje trávení a uvolňuje při nadýmání.

Aroma: svěží, sladké, teplé, ovocné, pomerančové.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívejte před následným opalováním.

Kombinace: citrusy, muškátový oříšek, bay a hřebíček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: