Maliník - bylinné kapky (tinktura) 50 ml

Kód: 7413
149 Kč 298 Kč / 100 ml
Skladem (2 ks)

Maliník (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní celkový (komplexní) extrakt z listů léčivé rostliny maliníku obecného pro předmenstruační a menstruační komfort a pro komfort při menopauze. Maliník obecný (Rubus idaeus). Tinctura Rubi folium. Tincture Red Raspberry leaf.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maliník (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní celkový (komplexní) extrakt z listů léčivé rostliny maliníku obecného pro předmenstruační a menstruační komfort a pro komfort při menopauze. Tinctura Rubi folium. Tincture Red Raspberry leaf. T1/K1

 

Maliník obecný (Rubus idaeus, čeleď růžovité - Rosaceae, SK: Ostružina malinová). Listy obsahují hlavně třísloviny (mimo jiných i kyselinu elagovou), organické kyseliny, potom vitamin C, minerální látky a flavonoidy, jinak podobné látky jako ostružinové. Plody obsahují do 2% organických kyselin (především kyselinu citronovou až 97%, jablečnou, vinnou, mravenčí) asi 7% sacharidů, antokyanový glykozid (kyanidin), třísloviny, pektin, sliz, gumu, alkoholy (např. izoamylový, beta-fenyloctový), aldehydy, flavony, barviva, inozit, minerální soli, vitamín C, vitamíny skupiny B a provitamin A. Z čerstvých plodů se získá 70-80% šťávy.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): (Před) menstruační komfort. Menopauza. Normální trávení. Vylučování vody z organismu.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina maliník obecný.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. Ač jsou fytoestrogeny parciální antagonisté estrogenních receptorů, v žádné studii se nepotvrdilo zvýšené riziko rakoviny prsu, výsledky naopak ukazují na pozitivní působení v této oblasti. Další informace o dávkování naleznete zde: https://www.tinktura.eu/cs/content/24-davkovani-tinktur-z-lecivych-rostlin

Toxicita: škodlivé vedlejší účinky nebyly zjištěny ani po dlouhodobém užívání.

Kontraindikace: nejsou známy.

Poznámka k ceně výrobku - cena za 100 ml tinktury: 260 Kč.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: