Lípa květ řez. 50g Království bylinek

Kód: 33656
Novinka Tip
107 Kč 214 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Lípa květ řez (Tilia platyphyllos)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lípa, latinsky známá jako Tilia platyphyllos, je strom s charakteristickými květy, které jsou v tradičním léčitelství využívány pro různé účely. Květy lípy mají příjemnou vůni a obsahují éterické oleje a další látky s potenciálními blahodárnými účinky pro lidské zdraví.

Historie použití: Lípa má dlouhou historii v tradičním užívání. Květy lípy byly využívány pro své možné pozitivní vlivy na relaxaci, uklidnění a podporu pohody. Ve starověkých kulturách byla lípa ceněna pro svou výjimečnou vůni a možnosti využití.

Účinné látky: Květy lípy obsahují éterické oleje, flavonoidy a další látky, které mohou mít příznivý vliv na lidský organismus.

Souvisí s: Lípa květ řez je spojována s uvolněním a relaxací. Může přispívat k celkovému pocitu klidu a pohody. Je také zkoumána pro své možné vlivy na podporu zdravého spánku.

Návod na přípravu:

Nálev (květy): 2 čajové lžičky lípových květů přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (květy): 1-2 lžičky květů vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: