Limetka - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 156
131 Kč 1 310 Kč / 100 ml
Skladem (5 ks)

Limetka 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z limetky. Aetheroleum Citrus aurantifolia. Essential oil Lime.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Limetka 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z oplodí limetky. Aetheroleum Citrus aurantifolia. Essential oil Lime.

Limeta (limetka) (Citrus aurantifolia) je svěží olej k provonění prostředí a prádla při praní. Má výrazné antiseptické a antimikrobiální vlastnosti. Povzbuzuje při únavě, čistí vzduch. Vhodná pro nečistou pleť, může zvyšovat fotosenzibilitu.

Aroma: citrusové, svěží, výrazné.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívejte před následným opalováním.

Kombinace: Bergamot, cedr, geranium, citrusy, levandule, neroli, muškátový oříšek,, růže, rozmarýn, růžové dřevo, vetiver a ylang-ylang.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: