Levandule květ řez. 50g Království bylinek

Kód: 33653
Novinka Tip
73 Kč 146 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Levandule květ řez. (Lavandula angustifolia)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule, vědecky známá jako Lavandula angustifolia, je aromatická rostlina s charakteristickými květy, které jsou v tradičním léčitelství využívány pro různé účely. Květy této rostliny obsahují různé látky, včetně éterických olejů a fytonutrientů.

Levandule má dlouhou historii v tradičním používání. Byla oblíbená ve starověkých kulturách pro své vůně a uklidňující účinky. Římské a řecké civilizace ji využívaly ve vanech a aromaterapii.

Levandule je tradičně spojována s možností uvolnění a relaxace. Může přispívat k celkovému pocitu klidu a pohody.

Návod na přípravu:

Nálev (květy): 2 čajové lžičky levandulových květů přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (květy): 1-2 lžičky květů vsypte do 1/4l studené vody, přiveďte do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: