Kozlík kořen MESH 100g

Kód: 30090
269 Kč 269 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Kozlík (Valeriana officinalis)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Valeriana officinalis

Kozlík kořen MESH 100g - Valeriana officinalis

Tento produkt je součástí tradiční bylinné terapie, kde se rostlina z níž je vyroben, často využívala pro různé účely. Vždy je důležité si uvědomit, že tato praxe vychází z tradičního použití a nebyla moderními vědeckými důkazy dostatečně potvrzena. Použití tohoto produktu by mělo sloužit jako doplněk ke zdravému životnímu stylu, nikoli jako náhrada lékařské péče. Doporučujeme se vždy poradit se zdravotnickým odborníkem před zahájením jakéhokoli nového režimu doplňků.

Kozlík kořen může být používán v rámci podpory celkové pohody a wellness. Výzkumy naznačují, že může přispívat k pocitu klidu a uvolnění, podpoře trávení a kardiovaskulárního systému. Dále může napomáhat udržení kvality spánku, kůže, vlasů a nehtů, a pomáhat s udržením dobrého trávení a absorpce živin.

Kozlík kořen se v některých kulturách využívá jako prostředek pro podporu trávení. Doporučená denní dávka není jednoznačně stanovena a může se lišit v závislosti na účelu použití a konkrétní formě (prášek, tinktura, atd.). Obecně se uvádí, že může být použit v rozmezí od 500 mg do 2 gramů denně. Přesto doporučujeme vždy konzultovat s odborníkem na výživu nebo s lékařem, aby bylo zajištěno správné dávkování.

Před užitím kořene kozlíku je nutné vzít v úvahu možné kontraindikace. Mezi ně patří těhotenství a kojení, nízký krevní tlak, srdeční onemocnění, užívání antikoagulancií, léků na cukrovku, a imunosupresiv. Vždy je třeba zvážit možná rizika a konzultovat jakékoliv dotazy s odborníkem.

Základním předpisem je nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních na potravinách. To znamená, že tento produkt nesmí být prezentován jako prostředek schopný zabránit, léčit nebo vyléčit lidskou nemoc. Jeho účelem je sloužit jako doplněk stravy v rámci zdravého životního stylu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny a doplňky stravy
Potíže: Kardio, Menstruace, Spánek, Stres, Trávení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: