Jmelí - bylinné kapky (tinktura) 50 ml

Kód: 336
149 Kč 298 Kč / 100 ml
Skladem (>5 ks)

Jmelí (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivé rostliny jmelí bílého pro normální činnost cévní soustavy a přirozenou obranyschopnost. Jmelí bílé (Viscum album ssp. austriacum). Tinctura Visci folium. Tincture Mistletoe leaf.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jmelí (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivé rostliny jmelí bílého pro normální činnost cévní soustavy a přirozenou obranyschopnost. Tinctura Visci folium. Tincture Mistletoe leaf.

Jmelí bílé (Viscum album ssp. austriacum, čeleď santálovité - Santalaceae, SK: Imelo biele). Účinnými obsahovými látkami jmelí jsou cholin, acetylcholin, histamin. V pryskyřicích se nachází toxický polyproteid viskotoxin (glykosidická látka obsahující asi 18 aminokyselin: má místně dráždivé a nekrotizující vlastnosti, pokládá se za vhodný na protirakovinovou léčbu). Nověji se kancerostatické působení připisuje proteinové složce histonového charakteru, která se dá izolovat extrakcí vodou: obsahuje asi 17% bazických aminokyselin, hlavně arginin). Dále jsou zde pryskyřicové alkoholy (alfa-viskol, beta-viskol) a kyseliny, triterpenoidy (kyselina oleanolová, ursolová a aminomáselná), saponiny, triterpeny (kalendulasaponin), vosky, cukry, inosit, škrob, mastný olej, barviva (xantofyl), slizy a flavonoidy. Mimo nich je přítomna ještě lepivá měkká pryskyřice, složená z viscinu, kyseliny viscinové a viscikaucinu.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Antioxidant. Hladina lipidů v krvi - metabolismus lipidů. Imunitní systém. Přirozená obranyschopnost-odolnost. Normální činnost cévní soustavy.   

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina jmelí bílé.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: - muži 3x denně 5 - 20 kapek do vody či čaje a to tak, že první den 3 x 5, druhý den 3 x 6 atd., až na cílových 3 x 20 kapek a toto dávkování dodržujeme do skončení kúry.                                                      

 - ženy 3x denně 3 - 15 kapek do vody či čaje a to tak, že první den 3 x 3, druhý den 3 x 4 atd., až na cílových 3 x 15 kapek a toto dávkování dodržujeme do skončení kúry. 

Další informace o dávkování naleznete zde:https://www.tinktura.eu/cs/content/24-davkovani-tinktur-z-lecivych-rostlin

Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Toxicita: listy a větvičky nejsou jedovaté, při vnitřním použití jsou jedovaté pouze plody.

Kontraindikace: nepodávat v těhotenství.

Poznámka k ceně výrobku - cena za 100 ml tinktury: 260 Kč.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tinktury
Potíže: Hladina cukru v krvi, Krevní tlak (hyper), Kyselina močová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: