Jasmín - 15 % přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 3810
385 Kč 3 850 Kč / 100 ml
Skladem (3 ks)

Jasmín - 15% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z květů jasmínu. Aetheroleum Jasminum officinale. Essential oil Jasmine.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jasmín - 15% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z květů jasmínu. Aetheroleum Jasminum officinale. Essential oil Jasmine.

Jasmín lékařský (Jasminum officinale, čeleď olivovníkovité - Oleaceae, SK: jazmín) uklidňuje a ulevuje od stresu a napětí, pomáhá také při bolestech hlavy a migrénách. Má mírné afrodiziakální vlastnosti. Také působí protizánětlivě a jako analgetikum. Jasmín uvolňuje napětí, neklid, úzkost, je vynikající jako antidepresivní olej, pomáhá při bolestech žaludku, gynekologických potížích a otocích na pokožce. Také má pozitivní vliv má na celý dýchací systém a rovněž pomáhá při bolestech v krku. Jasmín 15% je naředěn v mandlovém oleji.

Aroma:

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívejte u osob s onemocněním ledvin, jater nebo trávicího ústrojí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: