Fenykl - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 3756
138 Kč 1 380 Kč / 100 ml
Skladem (2 ks)

Fenykl - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z fenyklu. Aetheroleum Foeniculum vulgare. Essential oil Fennel.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fenykl - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z plodů fenyklu obecného. Aetheroleum Foeniculum vulgare. Essential oil Fennel.

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) má antibakteriální, zklidňující a bolest tlumící účinky. Při nachlazení usnadňuje vykašlávání a pomáhá odstraňovat dýchací potíže. Uvolňuje křečovité stavy hladkého svalstva. Je estrogenně aktivní. Pomáhá při nerovnováze hormonální činnosti, nepravidelné menstruaci, klimakteriu a migréně hormonálního původu. Předchází plynatosti a používá se do masážních preparátů proti větrům. Napomáhá tvorbě mateřského mléka. 

Aroma: sladce kořeněné, pronikavé, podobné anýzu.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek oleje. Dbejte, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla.

Sauna: nakapte 3-5 kapek éterického oleje do vody a nalévejte na horké kameny.

Koupel: do vody teplé cca 30°C přidejte maximálně 20 kapek oleje, relaxujte nejvýše 30 minut.

Masáž: použijte 5-10 kapek éterického oleje na 5 ml nosného oleje (může být slunečnicový, olivový). Před masáží je provést zkoušku citlivosti na vnitřní straně paže alespoň 3 hod. předem.

Inhalace: 5-10 kapek přidejte na 100ml vody (60-70°C horké) a inhalujte 5-10 minut maximálně 3x denně.

Využití silic v aromaterapii ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Předávkování může způsobit křeče, stavy opojení, celkové podráždění až třesy. Je nevhodný pro epileptiky. Nepoužívat v těhotenství, v době kojení a při epilepsii.

Kombinace: tymián, zázvor, levandule, citrón, růže.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: