Eukalyptus citriodora - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 3804
97 Kč 970 Kč / 100 ml
Skladem (1 ks)

Eukalyptus citriodora - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z eukalyptu. Aetheroleum Eucalyptus citriodora. Essential oil Lemon eucalyptus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eukalyptus citriodora - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z blahovičníku citrónového. Aetheroleum Eucalyptus citriodora. Essential oil Lemon eucalyptus.

Blahovičník (eukalyptus) citrónový (Eucalyptus citriodora) má podobné vlastnosti jako Eukalyptus globulus a navíc příjemnou citronovou vůni. Silný antibakteriální účinek – kašel, bronchiální problémy, astma, hnisavé záněty dutin – speciálně u zlatého stafylokoka. Čistí vzduch. Má silné hojivé, analgetické účinky. Známy jsou jeho protiplísňové a antivirální účinky.

Aroma: jemná, svěží, slabě kyselá, kafrová, balzámová. Na rozdíl od typu Eucalyptus globulus daleko jemnější.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Neužívat vnitřně. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Nedoporučuje se používat v prvních 4 měsících těhotenství.

Kombinace: bazalka, cajeput, cedr, citronella, zázvor, levandule, citron, myrtha, máta kadeřavá a tea tree.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: