Cypřiš - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

Kód: 216
162 Kč 1 620 Kč / 100 ml
Skladem (3 ks)

Cypřiš - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z cypřiše. Aetheroleum Cupressus sempervirens. Essential oil Cypress.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cypřiš - 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml z cypřiše vždyzeleného. Aetheroleum Cupressus sempervirens. Essential oil Cypress.

Cypřiš vždyzelený (Cupressus sempervirens) má stahující účinky při krvácení, hemeroidech nebo obtížné menstruaci. Je antiseptický, močopudný. Vhodný proti nejistotě, úzkosti, nepřátelství, depresi, posiluje nervy. Ulevuje při kašli a astmatu. Omezuje nadměrné pocení těla včetně nohou. Má antibakteriálni, dezodorační a sedativní účinky. Vhodný na revma, posiluje imunitu, zmírňuje svalové napětí, při křečových žilách a celulitidě. Působí jako repelent. 

Aroma: svěží, balzámové, typicky cypřišové, lehce dřevité, sladké, s nádechem citrusů.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: do příjemně teplé lázně nakapte maximálně 20 kapek silice, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.

Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže:  5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívejte v těhotenství, při epilepsii a vysokém krevním tlaku.

Kombinace: berghamot, borovice, cedr, fenykl, jalovec, jasmín, kardamon, majoránka, pomeranč, růže a santal.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: