Chrpa květ s kalichem 50g Království bylinek

Kód: 33587
Novinka Tip
88 Kč 176 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Chrpa květ s kalichem (Centaurea cyanus)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chrpa květ s kalichem, vědecky známá jako Cichorium intybus subsp. intybus, je bylina původem z Evropy, která se vyskytuje v divoké přírodě i na polích. Tato rostlina má dlouhou historii v tradičním léčitelství a je ceněna pro své potenciální přínosy pro zdraví.

Historie použití chrpy sahá až do starověku, kdy byla využívána pro své možné přínosy pro trávicí systém a detoxikaci. Dnes je chrpa květ s kalichem oblíbeným bylinkovým doplňkem v tradiční medicíně.

Chrpa květ s kalichem obsahuje inulin, hořčiny a další bioaktivní látky, které jí propůjčují charakteristické vlastnosti.

Tato bylina je často spojována s podporou zdravého trávení a podporou funkce jater. Je využívána pro své možné přínosy pro trávicí systém a detoxikaci těla.

Návod na přípravu: Nálev (květy s kalichem): 2 čajové lžičky chrpy květů s kalichem přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Upozornění: Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č. 1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: