Černucha - bylinné kapky (tinktura z černuchy) 50 ml

Kód: 243
149 Kč 298 Kč / 100 ml
Skladem (5 ks)

Černucha (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt ze semen léčivé rostliny černuchy seté (tzv. černého kmínu) pro normální hladinu glukózy v krvi. Černucha setá (černý kmín) (Nigella sativa). Tinctura Nigellae semen. Tincture Black cumin seed.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Černucha (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt ze semen léčivé rostliny černuchy seté (tzv. černého kmínu) pro normální hladinu glukózy v krvi. Tinctura Nigellae semen. Tincture Black cumin seed.

Černucha setá (černý kmín) (Nigella sativa, čeleď pryskyřníkovité - Ranunculaceae, SK: Čierna rasca).

Černý kmín, semena černuchy mají úžasný metabolický potenciál, kdy upravují krevní tlak, hladinu cukrů i lipidů. Extrakt z černuchy byl testován mnohými studiemi na lidech, jejichž výsledky byly shodné a to - po užívání 1- 2 g /den, 4 – 8 týdnů došlo k významnému snížení celkového cholesterolu, LDL, triglyceridů a zvýšení HDL. Mechanismus účinku byl určen jako snížení syntézy cholesterolu v játrech, snížená absorpce v tenkém střevě, stimulace sekrece cholesterolu do žluče. Dále antioxidační sloučeniny černuchy předchází neenzymatické lipidové peroxidaci a působí tak preventivně proti rozvoji aterosklerózy. Užívání byliny je taktéž vhodné pro menopauzální ženy se zvýšeným rizikem hypercholesterolémie.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální hladina glukózy v krvi.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, glycerol, léčivá rostlina černucha setá.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Další informace o dávkování naleznete zde:https://www.tinktura.eu/cs/content/24-davkovani-tinktur-z-lecivych-rostlin

Poznámka k ceně výrobku - cena za 100 ml tinktury: 260 Kč.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tinktury
Potíže: Hladina cukru v krvi, Krevní tlak (hyper), Střeva - autoimunita, Střeva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: