Bylinková limonáda

Bylinková limonáda: Zbavte se letního horka s osvěžujícím nápojem

Letní horko může být příjemné, ale občas se všichni potřebujeme osvěžit. Co kdybychom vám představili jednoduchý a chutný recept na bylinkovou limonádu, která vás bude skvěle hydratovat a přinést do vašeho dne špetku svěžesti? Připojte se k nám na cestě k vytvoření osvěžujícího nápoje, který obohatíte o bylinky jako máta, citrónovou trávu nebo bazalku.

Recept na bylinkovou limonádu je skvělým způsobem, jak využít čerstvé bylinky z vaší zahrádky nebo bylinky zakoupené na naší prodejně. Kombinace kyselosti citrónu a vůně bylinek vytváří lahodný a osvěžující nápoj, který zvládne uhasit žízeň i potěšit chuťové buňky.

Zde je jednoduchý recept, kterým si můžete připravit vlastní bylinkovou limonádu:

Ingredience:

 • 4 čerstvé citróny
 • 1 lžíce čerstvé máty (nebo podle chuti)
 • 1 lžíce čerstvé citrónové trávy (nebo podle chuti)
 • 1 lžíce čerstvé bazalky (nebo podle chuti)
 • 4 lžíce cukru (nebo podle chuti)
 • 1 litr studené vody
 • Ledové kostky

Postup:

 1. Vymačkejte šťávu z citrónů a nalijte ji do džbánu.
 2. Přidejte čerstvou mátu, citrónovou trávu a bazalku. Míru bylinek můžete upravit podle své chuti - pokud máte rádi silnější chuť, přidejte více bylinek.
 3. Přidejte cukr a zamíchejte, dokud se rozpustí.
 4. Přilijte studenou vodu a znovu promíchejte.
 5. Přidejte ledové kostky, které dodají limonádě osvěžující chlad.
 6. Nechte limonádu odpočinout v lednici alespoň 30 minut, aby se chutě zbylin vylouhovaly.
 7. Před podáváním můžete přidat čerstvé plátky citrónu, máty nebo bazalky jako ozdobu.

A je to! Nyní si můžete vychutnat svou domácí bylinkovou limonádu. Tento osvěžující nápoj je skvělým doplňkem pro letní pikniky, zahradní večírky nebo prostě jen jako lahodný doplněk k vašemu každodennímu občerstvení.

Bylinky jako máta, citrónová tráva a bazalka mají také své zdravotní výhody. Máta například podporuje trávení a zklidňuje zažívací potíže, zatímco citrónová tráva má pověst uklidňujícího čaje s protizánětlivými účinky. Bazalka je bohatá na antioxidanty a může pomoci snížit stres.

Takže si připravte sklenici této lahodné bylinkové limonády, sedněte si do stínu a užijte si osvěžující letní chuťový zážitek. Přejeme vám skvělou hydrataci a příjemné chvíle s tímto osvěžujícím nápojem plným bylinek!