Akát květ řez. 50g Království bylinek

Kód: 33539
69 Kč 138 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Akát květ řez. (Robinia pseudoacacia L.)

Představujeme vám Akát květ řez - přírodní produkt získávaný z květů akátu, který může podpořit vaši pohodu a relaxaci. Užijte si blahodárné účinky této tradiční byliny a objevte její potenciál pro váš zdravý životní styl.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Akát květ řez. (Robinia pseudoacacia L.)

Akát květ řez., latinsky známý jako Robinia pseudoacacia L., je rostlina původem z Severní Ameriky. Tato bylina se však stala rozšířenou po celém světě, včetně Evropy, a je dnes hojně využívána pro své mnohostranné účinky.

Historie použití této byliny sahá až do tradičních kultur Severní Ameriky, kde byla využívána domorodými kmeny. Díky svým vlastnostem se akát květ řez. stal oblíbenou součástí tradičního léčitelství i moderního výzkumu.

Hlavní účinné látky obsažené v akátu květ řez. zahrnují flavonoidy, saponiny, třísloviny a silice. Tyto látky mu dodávají jeho charakteristické účinky.

Akát květ řez. je spojován se zlepšením periferního oběhového systému a může přispět k udržení fyzického a duševního zdraví. Je také známý svým obsahem antioxidantů, které pomáhají chránit buňky před škodlivými účinky volných radikálů.

Souvisí s:
Periférním oběhovým systémem, Fyzickým a duševním zdravím, Antioxidanty, Tradičním léčitelstvím, Moderním výzkumem.

Návod na přípravu:
Nálev (listy, natě, květy): 2 čajové lžičky květů akátu přelijte 1/4l vařící vody, nechejte v zakryté nádobě 10 min. odstát a sceďte.

Odvar (kořeny, plody, semena): 1-2 lžičky vsypte do 1/4l studené vody, přiveďtě do varu, 1 min. povařte, nechte v zakryté nádobě 15 min. odstát a sceďte. Připravujte vždy čerstvé 2-3x denně.

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!

Upozornění:
Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: